O mně

Něco o mně

Před pár lety jsem vážila skoro 90 kg. Můj proces hubnutí jsem si fotila a psala o tom na sociální síti. Byl to způsob mé motivace. Odezva byla tak velká, že mě přátelé žádali o rady co mají jíst, aby zhubli také. Postupně jsem touto činností trávila více a více času. Začala jsem se o zdravou výživu zajímat hlouběji, doslova mě to pohltilo. Rozhodla jsem se udělat certifikovaný kurz výživového poradenství a nyní se této činnosti věnuji okrajově při zaměstnání.

Co tedy přesně dělám?

Pomáhám lidem zhubnout, snažím se je naučit zdravě a pravidelně jíst, to je základ. Nejsem zastáncem diet. Jsem přesvědčená, že ke štíhlému tělu vede přirozená cesta, na kterou se klienty snažím navést. Zajímá mě, jak se klient cítí. Psychika hraje důležitou roli a výrazně k ní přihlížím. Všimla jsem si, že největší problém skoro u všech lidí je začít. A kdo konečně začne, nevydrží dlouhodobě. Nebo se kousne a vydrží měsíc jíst proteinová jídla z pytlíků, nebo nejí skoro vůbec. Samozřejmě, že kila letí dolů, ale bohužel ztrácíte hlavně svalovinu. Tímto způsobem nelze vydržet dlouhodobě. Hubnutí je o změně životního stylu. Zhubnete a co pak? Musíte váhu také udržet a pokud nepochopíte správný způsob stravování, naberete znovu ztracená kila zpět.

Výživový kouč

Přemýšlela jsem, jak nazvu svou činnost. Prošla jsem kurzem výživového poradenství. Ale sama vím, že poradcem je v dnešní době kdekdo. Každý je hned rád odborníkem na vše. Já se tak necítím, nejsem doktor, nejsem nutriční terapeut. Proto jsem svou činnost nazvala VÝŽIVOVÝ KOUČ. Myslím, že je to výraz přesně pro mě. Nikdy jsem nepočítala kalorie a přesto jsem zhubla za 1,5 roku 20 kg. Mým cílem je naučit klienta jíst zdravě tak, aby to vydržel po celý život. Život přeci není o tom si neustále něco odpírat. Stresu máme každý v životě dost, tak proč se stresovat ještě tím, jestli sním o pár kalorií navíc. Žijeme jen jednou a život je příliš krátký na to, abychom ho neprožili tak, jak chceme.

Dělám i školy vaření

A těm, kteří hubnout nepotřebují, ale rádi by se zdravě a chutně stravovali poradím způsob, jak se dá vařit jinak. Znám spousty receptů a vím, jak nahradit nezdravé zdravým. Mám ráda, když vím co jím. A naučím to i vás, začnete o jídle přemýšlet jinak. A až to pochopíte, sami poznáte, že se cítíte lépe. Věřím, že jídlem se dá léčit.
Akce vaření vyhlašuji na Facebooku, anebo lze domluvit osobně. Kontaktujte mě :-)